Второто ниво на колумбийския футбол вече ще се гледа със съвсем друго око, след като зрителите на срещата между Унион Магдалена и Ланерос станаха свидетели на изключително цинични действия от играчите в последната минута на мача.

Унион се нуждаеше от задължителна победа, за да се качи при елитните отбори, докато Ланерос не се бореше за нищо, а в сетното нападение играчите на гостите просто спряха да играят.

Така домакините реализираха така ценния гол, който ги прати сред най-добрите в Колумбия с успех от 2:1. Колумбийският национал Хуан Куадрадо коментира в социалните мрежи, че това е тотална липса на респект с този гол в седмата минута от добавеното време.

Уго Родайега – друг голям колумбийски играч, не спести също критики: „Това е толкова тъжно за нашия футбол. Срам”. В съобщение от Ланерос клубът изрази готовността си да съдейства на органите на съда, за да се разбере какво е станало по време на този мач. Колумбийският футболен съюз също е стартирал разследване от своя страна.