Спортинг Лисабон постигна трудна победа с 1:0 като гост на Рио Аве в среща от седмия кръг на португалското първенство.

Единственото попадение в мача реализира Лиедсон, който успя да се разпише в края на първото полувреме, в 41-та минута. „Лъвовете” удържаха трите точки с мъка, след като играха близо 15 минути с човек по-малко. В рамките на две минути, между 77 и 79-та Дерлей си изпроси два жълти картона и бе изпратен преждевременно под душовете.

Успехът изкачи Спортинг Лисабон на трето място в класирането с актив от 13 точки. Толкова имат и първият, и вторият, съответно Насионал Фунчал и Лешоес Матосиньос, но те са с мач по-малко. Четвъртият Бенфика също предстои да играе своя мач от този кръг, и е с 12 точки.

Порто, който загуби по-рано днес с 0:1 като гост на Навал, остана едва пети, с 11 точки, колкото има и Навал.