Ръководството на Спортинг Лисабон е освободило наставника на тима Жозе Песейро след вчерашната загуба от втородивзионния Ещорил за Купата на лигата в Португалия съобщават медиите в страната.

Столичани загубиха у дома с 1:2, като това бе четвъртото им поражение от началото на сезона, което е принудило президентът на клуба Фредерико Варандаш да действа, твърди местното издание "А Бола".

В местния шампионат Спортинг заема пето място в класирането след осем изигрнаи кръга, но само на две точки зад лдиера Порто.

Това бе втори престой за 58-годишният Песейро начело на "лъвовете", като през 2005-та година той достигна финала за Купата на УЕФА с тима.

Отборът временно ще бъде воден от досегашния асистент на Песейро Тиаго Фернандеш, а пресата вече очерта основните фаворити за нов треньор на Спортинг.

За момента най-вероятно е поста да заеме бившия португалски национал Пауло Соуса, но в надпреварата са и двама бивши наставника на тима - Леонардо Жардим и Жорже Жезуш. /БГНЕС