Отборът на Спорт Ресифе спечели Купата на Бразилия по футбол, след като победи с 2:0 гостуващия Коринтианс във финална среща-реванш от надпреварата.

Домакините започнаха мача с пасив от 1:3 от първия мач, но успяха да стигнат до обрат с два бързи гола в края на първата част. Така след общ резултат 3:3, но по правилото за повече отбелязани голове на чужд терен Спорт Ресифе заслужи трофея.

Карлиньос Бала откри резултата в 35-ата минута с удар по диагонала, а две минути по-късно Лусиано оформи крайното 2:0.

Гостите завършиха мача с девет души. В средата на втората част Уелингтон Сачи получи червен картон само минута, след като се беше появил в игра от резервната скамейка, тъй като настъпи умишлено Бала.

Бранителят Уилиам пък беше изгонен в края заради грубо нарушение също срещу Бала.

Любопитното е, че наставникът на Спорт Ресифе е бившият старши треньор на Коринтианс Нелсиньо Баптища, под чието ръководство отборът изпадна във втора дивизия преди шест месеца, след което той беше уволнен.