Българският национал Спас Делев за пореден път изигра цял мач за своя Погон, но отново не успя да му помогне да запише нещо различно от поражение. Тимът загуби в гостуването си на Ягиелония с 0:1.

Интересното е, че попадението за домакините беше дело на бившия играч на ЦСКА Килиън Шеридан в 9-та минута след асистенция на Пжемислав Франковски. Този резултат се запази и до края.

Делев ще се запомни в този мач с жълтия картон, който си изкара в 86-та минута. Изявите му в предни позиции не бяха толкова запомнящи се и в крайна сметка това повлия на представянето на Погон.

След поредната загуба гостите от Шчечин остават на дъното със само 10 точки. Ягиелония е на третата позиция с 30 точки, на две зад лидера Гурник Забже, на който му предстои и мач от 18-ия кръг.