Спартак Москва оглави класирането в Русия след изиграването на срещите от осмия кръг на  Висша лига. Московчани победиха инфарктно като домакин Рубин Казан с 2:1, а досегашният водач ФК Москва загуби у дома от Химки.

Всички голове в мача паднаха в самия край на двете полувремена. Капитанът Игор Титов изведе Спартак напред в резултата с попадение в последната минута на първата част. В 90-тата минута на мача Будилин вкара от дузпа за Казан и изравни резултата. Московчани реагираха като ужилени и успяха да спечелят мача след гол на Бояринцев в третата минута в даденото от съдията продължение.

Спартак води в класирането с 18 точки. Зенит излезе втори с 15 точки, трети със същия актив е досегашният лидер ФК Москва.