Серо Портеньо стана шампион на Парагвай след победа над големия си съперник Олимпия с 2:1 в последния кръг на шампионата "Апертура".

Серо Портено изоставаше с две точки от Олимпия кръг преди края, но след драматичен успех на Националния стадион "Дефенсорес дел Чако" спечели титлата.

СНИМКИ: Серо Портеньо е шампион на Парагвай

източник: Снимки: Reuters

Двубоят започна лошо за Серо след червен картон на уругваеца Валтер Лопес още в 8-а минута за удар с лакът срещу противников играч.

Численото равенство на терена бе възстановено само десетина минути по-късно след директен червен картон за опасно нарушение на перуанеца Ренсо Реворедо.

Серо поведе с голове на Сантяго Салседо в 36-а минута от дузпа и на Хонатан Фабро от фаул в 65-а минута.

Олимпия остана с девет души на терена след втори жълт картон на Едуардо Аранда, но въпреки това върна един гол чрез резервата Арналдо Касторино 15 минути преди края.