Килмарнък спечели Купата на Лигата на Шотландия след изненадваща победа с 1:0 над Селтик.

Пред близо 50 000 зрители на стадион Хемпдън Парк грандът от Глазгоу имаше преимущество през целия двубой, но не успя да го материализира. В 84-ата минута на финала в третия по сила турнир в страната Лий Джонсън центрира и резервата Дитер ван Торнхут с глава реализира решаващото попадение в полза на „кили“.

СНИМКИ: Килмарнък изненада Селтик и грабна Купата на Лигата

източник: снимки: Reuters

В края на срещата удари на Йоргос Самарас и Антъни Стоукс бяха спасени от вратаря на победителите Камерън Бел. В последната минута на добавеното време претенции за дузпа от страна на ирландеца Стоукс не бяха уважени от главния съдия Уилям Колъм.

Килмарнък спечели Купата на Лигата на Шотландия за първи път в историята си. До момента отборът бе играл безуспешно на финал пет пъти.

Селтик пък е триумфирал с трофея 14 пъти. Преди днешния мач „зелено-белите“ имаха шанс да спечелят требъл, но до края на сезона им остават мачовете във Висшата лига и в турнира за Купата на Футболната асоциация на Шотландия.