Олимпийският футболен тим на Великобритания при дамите надигра с минималното 1:0 тима на Нова Зеландия в откриващия мач на турнира в Лондон. Днес ще се изиграе първия кръг във всяка от трите групи, а утре същото ще сторят и мъжките състави.

СНИМКИ: Британските футболистки удариха Нова Зелнадия на старта

източник: Снимки: Reuters

Иначе домакините трябваше да се поизпотят доста преди да стигнат до победата. След нулево първо полувреме Стефан Хютън взе нещата в свои ръце и с брилянтно изпълнение на пряк свободен удар в 64-ата минута прати топката зад Джени Биндън, която пазеше вратата на „кивитата“.

Така поне временно британките оглавиха групата с 3 точки в своя актив, докато Нова Зеландия заема последното място.

По-късно тази вечер – от 20, 45 часа българско време, е вторият мач в групата между Камерун и Бразилия.