Интригата в трета група за световните квалификации се запази изцяло, след като Словакия изпусна да победи Чехия, а Полша стигна до една точка при домакинството си на Северна Ирландия.

Словакия на два пъти повежда срещу Чехия, но в крайна сметка двата отбора завършиха 2:2.

Първо Шестак даде гол аванс за домакините в 59-та минута, но Пудил в 68-та успя бързо да изравни.

Само пет минути по-късно все пак Словакия отново поведе в резултата с гол от дузпа на Марек Хамшик.

Само, че в 75-та минута Хамшик бе изгонен с втори жълт картон и домакините доиграха мача с човек по-малко.

Милан Барош донесе скъпоценната точка за Чехия в 83-та минута.

Северна Ирландия изпусна да победи Полша като гост и двата отбора завършиха 1:1.

Лаферти даде гол аванс за островитяните в 38-та минута, но Мариуш Левандовски изравни в 80-та минута.

Така Словакия продължава да води в групата с 16 точки от 8 мача, докато Северна Ирландия е с 14 точки от 8 мача. Полша и Словения имат по 11 точки от 7 мача, а Чехия има 9 точки от 7 срещи. Сан Марино е с 0 точки от 8 мача.