Умело предвожданият от звездата си Хуан Себастиан Верон тим на Естудиантес Ла Плата победи с 2:1 като гост бразилския Крузейро във втория финален мач за Копа Либертадорес и спечели трофея с общ резултат 2:1.

След нулев първи двубой и нулево първо полувреме във втората среща, домакините от Бело Оризонте първи стигнаха до гола в 51-ата минута, когато точен бе Енрике.

Аржентинците обаче намалиха еуфорията по трибуните, изравнявайки в 57-ата чрез Гастон Фернандес. Пълният обрат стана факт във 72-ата минута. Верон изпълни корнер, а Босели с глава се извиси и с точен изстрел прати титлата от южноамериканския вариант на Шампионската лига в Ла Плата.

Спечелената тази нощ Копа Либертадорес е четвърта във витрината на Естудиантес и първа насам от трите поредни трофея в периода 1968-1970 година, когато в тима блести бащата на Хуан Себастиан Верон - Хуан Рамон Верон.