Българският национал Симеон Славчев игра за своя Лехия Гданск при поражението с 1:2 от Термалика и определено няма с какво положително да запомни участието си в тази битка.

И това поражение дойде по драматичен начин. Бартош Шелига откри за Термалика в 48-та минута, а Рафал Волски изравни за Лехия в 60-та. Но в продължението Габриел Янку от дузпа оформи успеха за домакините.

Славчев започна от първата минута, но беше ялов в предни редици и не можа да помогне за нещо различно от поражението. Малко преди гола за Термалика пък резервата Балде беше изгонен от състава на Лехия.

След тази развръзка Славчев и компания остават близо до опасната зона с 10 точки в актива си. Термалика е точно под Лехия в класирането и е с 8 точки.