Българският национал Симеон Славчев игра цял мач при победата на Карабах с 3:0 над гостуващия албанския Кукеши в срещата-реванш от втория квалификационен кръг на Шампионската лига.

С успеха азерите продължават напред, след като първият двубой завърши 0:0.

Любопитното е, че главният арбитър Петар Кралович от Словакия отсъди три дузпи в полза на домакините, като първата и третата бяха реализирани от Дани Кинтана в 24-ата и в 57-ата минута.

При втория 11-метров наказателен удар в 53-ата минута Алби Ала от гостите беше изгонен с директен червен картон заради нарушението в пеналта, но Иносент Емегара пропусна от бялата точка.

Крайното 3:0 пък оформи резервата Джон Делардж минута преди края.

Датският първенец Мидтийланд отпадна във втория квалификационен кръг след домакинско 0:0 срещу ФК Астана. Клубът от Казахстан беше спечелил първата среща с 2:1 и продължава напред.

За датчаните не игра българският атакуващ халф Божидар Краев, който не беше в групата за мача./БТА