Гръцкият втородивизионен Пас Янина изхвърли гранда Олимпиакос от турнира за Купата на Гърция на ниво четвъртфинал.

Лидерът в Суперлигата на южната ни съседка успя да стигне само до продължения след 2:0 в редовното време. Първата среща между двата отбора завърши със същия резултат в полза на Пас Янина.

Джорджевич откри от дузпа в 61-та минута, а Мбмбангита изпрати мача в допълнително време с гол в 73-та.

В продълженията късметът бе на страната на петия във временното класиране в Б група Пас Янина. Само осем минути след началото на продълженията Контогулидис (на снимката) сложи точка на спора и изпрати малкия тим на полуфинал.

В друг четвъртфинал реванш Ксанти също намери място на полуфинал, след като отстрани Илисиакос с общо резултат 3:0. Днешният мач Ксанти спечели с 1:0.

Панатинайкос също продължава след 3:1 над ПАОК.