С два гола през първото полувреме Сигма Оломуц прибави втори трофей в клубната витрина, след като победи Слован Либерец в срещата за Суперкупата на Чехия. Това е първи успех за тима в надпреварата.

Решителните моменти в мача бяха през първото полувреме. Мартин Долежал откри резултата в 24-ата минута, като прецизно засече с глава центриране на Ян Шулмайстер отляво. Само 3 минути по-късно нападателят Михал Ордош покачи на 2:0 след точно изпълнена дузпа.

Играчите на Ярослав Шилави взеха инициативата през второто полувреме, но така и не успяха да реализират някои от изключително чистите си положения пред вратата на Сигма. Така шампионът Слован ще отпътува с мисълта за изпуснатата Суперкупа за реванша си срещу казахстанския Шахтьор Караганди. Чешкият тим има преднина от 1:0 след първия мач.

„Досега Суперкупата в Чехия бе печелена неизменно от шампионите на страната, така че за нас бе допълнителна мотивация да станем първия носител на Купата, която я печели“, сподели словашкият треньор на Сигма Роман Пиварник. „Горд съм, че го постигнахме срещу толкова силен опонент. Осигурихме победата си през първото полувреме с два гола, докато след почивката играхме по-скоро тактически.“