Един от домакините на Европейското първенство по футбол през 2008 година – Швейцария победи с 2:0 Ямайка в приятелски мач, игран във Форт Лодърдейл, САЩ.

И двата гола за швейцарците, които бяха изведени за първи път с капитанската лента от Александър Фрай, паднаха още в началото на срещата.

Марко Щрелер откри резултата в седмата минута, след като финтира умело защитата на Ямайка, а четири минути по-късно Гьокан Инлер записа първия си гол за националния отбор, след центриране на Транкило Барнета от корнер.

Отборът на Швейцария имаше още много възможности за попадение през първото полувреме, но те бяха пропилени.

Втората част на мача нямаше интрига, а двата отбора направиха по пет смени.

С победата Швейцария прекрати лошата си серия от три поредни загуби.

Европейския тим продължава своето мини-турне във Флорида в неделя, когато ще има по-тежката задача да преодолее Колумбия в Маями.

Отборът на Ямайка, воден от Бора Милутинович, пък се завръща у дома, където в понеделник посреща Панама в Кингстън.