С гол и асистенция на Валон Бехрами Швейцария сложи края на серията си от четири поредни загуби, след като победи с 2:0 Словакия в контролна среща, част от подготовката за Евро 2008.

След нулово първо полувреме Бехрами се разписа в 56-та минута с удар от около 10 метра, а Александер Фрай бе точен с глава за 2:0 в 63-та след пас на защитника на Лацио. За фрай това е 33-ти гол в 58 мача.

В 60-та минута двамата не успяха да завършват успешно нова комбинация помежду си.

За Бехрами това е едва втори гол в 15 мача за Швейцария. Това бе последна проверка за тима, който е съдомакин на Евро'2008 заедно с Австрия, преди старши треньорът Кьоби Кун да обяви окончателния състав от 23 играчи за европейските финали.

Патрик Мюлер, който бе контузен и не игра цял сезон за своя френски тим Олимпик Лион, игра 76 минути.

Швейцария започва участие на Евро 2008 на 7-ми юни с мач срещу Чехия.