Швейцария се класира за световното първенство в ЮАР, въпреки че завърши 0:0 при домакинството си на Израел в световна квалификация от група 2.

Двата отбора играха доста предпазливо, като домакините имаха леко надмощие, но не успяха да материализират създадените положения.

Гостите от Израел завършиха мача с човек по-малко, след като Авихай Ядин бе изгонен за втори жълт картон в 59-та минута.

В същото време Гърция постигна очаквана победа с 2:1 срещу Люксембург, но „елините” ще играят бараж.

Домакините поведоха в 30-та минута с попадение на Василиос Торосидис, а само три минути по-късно Теофанис Гекас удвои преднината за Гърция.

Бен Паял бе изгонен от състава на Люксембург с втори жълт картон в 59-та минута, но въпреки това гостите стигнаха до почетно попадение, след като Авраам Пападопулос си отбеляза автогол в 90-та минута.

Латвия постигна трудна победа с 3:2 срещу Молдова.