Швеция се класира за полуфиналите на Световното първенство по футбол за жени, което се провежда във Франция. В последен мач от четвъртфиналите шведките поднесоха изненада, побеждавайки с 2:1 двукратния първенец Германия на стадиона в Рен.

Скандинавките трябваше да правят пълен обрат, за да се присъединят към Англия, САЩ и Холандия, които също намериха място сред четирите най-добри състава на планетата.

Лина Магул изведе Германия напред в резултата в 16-ата минута, но само шест по-късно Швеция изравни чрез София Якобсон. Победното попадение за скандинавския тим падна три минути след началото на второто полувреме, а негов автор стана Стина Блекстениус, която се разписа с удар от близка дистанция.

До края на двубоя Германия търсеше изравняването, но успя да отправи само един точен удар към вратата на Хедвиг Линдал.

За Швеция това е четвърто класиране за полуфинал, но само веднъж "трите корони" са преодолявали тази фаза, като това се случи през 2003 година.

В полуфиналите на 3 юли Швеция ще играе с Холандия, докато ден по-рано Англия се изправя срещу световния шампион САЩ./БТА