В световна квалификация от група 1 Швеция постигна лесна победа с 4:0 над скромния отбор на Малта.

На стадион „Улеви” в Гьотеборг домакините стартираха повече от добре, след като в 22-та минута се разписа Ким Калстрьом.

През второто полувреме в рамките само на шест минути Швеция стигна до нови три гола.

Първо в 52-та минута се разписа Майсторович, а в 56-та Златан Ибрахимович направи класическа преднината на „тре конур”.

Крайното 4:0 оформи Маркус Берг в 58-та минута.

С тази победа отборът на Швеция остана на четвърто място с 9 точки, колкото има и Португалия, но „тре конур” е с по-лоша голова разлика.

В група 1 продължава да води Дания с 16 точки от шест мача, Унгария има 13 точки, Португалия и Швеция са с по 9, а Албания има 6 точки от 8 мача, докато Малта се намира на последно място с 1 точка от 8 мача.