Швеция стана един от последните отбори, които се класираха на Европейското в Австрия и Швейцария догодина.

В последния кръг от квалификациите в група F шведите биха Латвия с 2:1, а загубата на Северна Ирландия като гост на Испания прати Ибрахимович и компания на еврофиналите.

Резултатът откри ветерана Маркус Албак още в 1-вата минута на мача след асистенция на Златан Ибрахинович.

Изненадващо на фона на играта латвийците успяха да изравнят в 26-тата. Звездата Марис Верпаковскис изведе на изгодна позиция Юрис Лайзанс, той премина покрай вратаря Исаксон и необезпокояван отбеляза за 1:1.

Логичното се случи 12 минути след началото на втората част, когато Ким Калстрьом с удар извън наказателното поле вкара във вратата на Колинко.

В другия мач, който бе от значение за крайното класиране в групата, Испания победи Северна Ирландия с минималното 1:0 и по този начин разби мечтите на островитяните за класиране на Евро’08. Единственото попадение в срещата отбеляза Шави.

В мач без значение Дания победи Исландия с 3:0 след голове на Никлас Бендтнер, Йон Дал Томасон и Томас Калтенберг.