Швеция изненадващо не можа да победи Северна Ирландия като домакини. Двата отбора завършиха 1:1 в мача в Солна. Победата щеше да осигури на скандинавците сигурно участие на Евро 2008, а сега ще трябва да спечелят поне една точка в оставащите си две срещи.

Двубоят започна по план за кошмара на българския национален отбор. Още в 15-тата минута съотборникът на Стилиян Петров в Астън Вила Олоф Мелберг откри резултата след удар с глава.

Постепенно северноирландците изравниха играта и на свой ред създадоха някои опасни положения. Техните усилия дадоха резултат в 72-рата минута, когато Кайл Лафърти вкара след чудесен пробив в наказателното поле на Андреас Исаксон.

Футболното джудже Лихтенщайн пък сътвори сензация след като разгроми Исландия с 3:0. Фрик и на два пъти Бек вкараха за аутсайдера.

В мач без значение Дания победи Латвия с 3:1. Йон Дал Томасон откри в 7-мата минута, а Лаурсен в 27-мата покачи на 2:0. Горкс намали в 80-тата, а минута преди края на редовното време Денис Ромедал оформи крайния резултат.