Швеция победи Русия в контролна среща с 2:1.

В 21-ата минута на срещата Александър Исак откри резултата в полза на гостите в този мач. Вторият гол в полза на Швеция реализираха в 72-ата минута чрез Матиас Йохансон.

Русия реализира почетно попадение в края на двубоя чрез дебютанта Александър Соболев, който на почивката замени капитана на тима Артьом Дзюба.

Това е 4-а поредна победа за Швеция като гост след успехите над Румъния с 2:0, Малта - 4:0 и Фарьорски острови с 4:0. За последен път тимът е правил такова постижение преди 16 години - от май до Ноември 2004 (3:1 срещу Финландия, 7:0 с Малта, 4:1 с Исландия и 4:1 с Шотландия.

През уикенда Швеция ще гостува на Хърватия в мач от Лига "А" на Лигата на нациите, докато Русия ще приеме Турция в мач от Лига "В".