Швеция победи служебно с 3:0 Дания в мач от квалификационна група Ф след като съдията на двубоя Херберт Фандел бе атакуван от запалянко. До този момент резултата бе 3:3.

Двубоят започна вихрено като още в 7-мата минута звездата на Тулуза Йохан Елмандер откри резутата след като се възползва от грешка на Михаел Гравгаард.

Между 23-тата ми 25-тата минута шведите направиха преднината си съкрушителна след попадения на Петер Хансон и отново на Елмандер.

Въпреки шокиращото начало датчаните успяха да се върнат в мача с гол на футболиста на Ливърпул Даниел Агер.

През второ полувреме домакините започнаха осезаем натиск пред вратата на Андреас Исаксон, който доведе до гол на Йол Дал Томасон в 62-рата минута.

15 минути преди края на двубоя полузащитникът на Вердер Бремен Леон Андреасен донесе точката за датчаните. Резервата вкара в горния ляв ъгъл на Исаксон след туповен шут от около 25 метра.

В 89-тата минута съдията Фандел отсъди дузпа в полза на Швеция след фаул на Кристиян Поулсен, който получи червен картон.

Още преди дузпата да бъде бита на терена нахлу фен на домакините, който нападна Фандел. Двубоят бе моментално прекратен, а на Швеция бе присъдена служебна победа. Тепърва ще се разисква наказанието за датчаните.