Отборът на Швеция записа убедителна победа с 3:0 при гостуването си на Косово от втория кръг на световните квалификации в група В на зона “Европа”.

Звездата на тима Златан Ибрахимович показа класата си още в 12-ата минута. Тогава 39-годишният нападател изпревари противниковия вратар и подаде топката с “карате асистенция” с пета към Людвиг Аугустинсон, за когото остана да открие резултата.

В 35-ата минута Александър Исак удвои преднината на “тре крунур”. Крайният резултат беше оформен от Себастиан Ларсон в 70-ата минута с точно изпълнена дузпа.

В добавеното време Бернар Бериша от състава на домакините беше изгонен с втори жълт и съответно червен картони. Така Швеция постигна втората си победа в групата след тази над Грузия (1:0), докато Косово загуби първия си мач за този квалификационен цикъл.