Манчестър Юнайтед победи Отбора на Европа с 4:3 на стадион „Олд Трафорд” в мач в чест на 50-годишнината от подписването на Римския договор, с който се обявява създаването на Европейския съюз и появата на „червените дяволи” на европейската футболна сцена.

Юнайтед поведе в 6-та минута чрез Уейн Рууни, а четири минути по-късно защитникът Уес Браун удвои преднината на „червените”. Флоран Малуда намали резултата, но в 35-та минута португалската звезда Кристиано Роналдо изпълни феноменален пряк свободен удар и не остави никакъв шанс на испанския страж Сантиаго Канисарес. Три минути преди края на първата част Рууни вкара своя втори гол в мача и направи резултата 4:1.

През вторите 45 минути европейците се отсрамиха с нови два гола дело на Ел Хаджи Диуф, като второто попадение бе от дузпа. Шведът Златан Ибрахимович пък изпусна 11 метров наказателен удар.

На почивката Дейвид Бекъм направи обръщение към публиката на пълния „театър на мечтите”.