Шотландия победи с 3:1 Литва в евроквалификационен мач от група В. По този начин „гайдарите” оглавиха временното класиране и дадоха заявка за участие на предстоящото Европейско първенство през 2008 година, което ще се проведе в Швейцария и Австрия.

В 31-та минута Крис Бойд засече центриране на Дарън Флечър и откри резултата в полза на домакините.

След час игра Миколиунас бе спънат в наказателното поле на Шотландия от Дарън Флечър и съдията свири дузпа за Литва, която бе реализирана в 61-та минута от Данилевичус.

В 77-та МакМанъс се разписа за втори път във вратата на литовците, а крайното 3:1 оформи МакФадън в 83-та минута.

Със спечелените три точки Шотландия вече има в актива си 18.

В другия мач от групата Украйна се препъна при гостуването си Грузия и завърши 1:1. Украинците поведоха в 9-та минута, след като Шелайев засече с глава центриране на Русол, но домакините стигна до изравнително попадение в 89-та минута чрез Татанашвили.