Три дни след равенството 0:0 с Локомотив Сф в ЛЕ, Шльонск направи домакинско реми и с шестия в миналия шампионат Гурник Забже, този път 1:1. Вицешампионът на Полша започна първия си мач от новото първенство с 5 промени в състава в сравнение с двубоя с българите.

Гостите обаче стартираха по-добре срещата. През първото полувреме играчите от Вроцлав стигнаха само до 2-3 разбърквания след статични положения и един опасен удар отдалеч на Дудек. В 32-ата минута обаче след изпълнение на корнер пред вратата на Шльонск Олковски продължи с глава топката и на далечната греда тя бе засечена в мрежата от Банаш за 0:1.

Предвидимата и стандартна игра на Шльонск през първата част накара треньора на отбора Орест Ленчик да пусне в игра втори нападател след почивката. Присъствието на холандеца Воскамп веднага се усети и след корнер ударът му с глава прати топката в напречната греда в 48-ата минута. Въпреки засилващия се натиск на домакините, Гурник изпусна да поведе с 2:0 в 57-ата минута, когато вратарят Келемен извади опасния удар на връхлитащия Олковски.

От този момент насетне играта заприлича на тази през второто полувреме на мача срещу Локо Сф, като Шльонск отново създаде няколко чисти голови положения, без да ги оползотвори. Все пак в 78-ата минута добре играещият с глава Воскамп уцели последователно напречната и дясната греда, а притичалият аржентинец Диас направи добавка на празна врата за 1:1.

Две минути преди края стражът на Гурник Скорупски спаси вратата си от нов гол, след като отблизо с глава Елснер не можа да го преодолее.

Пред 7000 зрители на стадиона във Вроцлав Шльонск игра в следния състав: Келемен, Целебан, Пиетрашак, Василук, Павелец, Соха /46-Воскамп/, Дудек, Щилка /73-Елснер/, Мила, Ганцарчик /60-Цетнарски/, Диас.