Шампионът на Туркменистан Алтън Асър, който е на подготвителен лагер в Банско, изигра първата си контрола.

На градския стадион в Разлог първенците на бившата съветска република загубиха от новака в македонския елит Пелистер /Битоля/ с 0:1.

Единственият гол в мача вкара Благойче Марковски от дузпа в 33-та минута. Същия този футболист записа гол и асистенция и при победата на Пелистер над Славия в събота с 2:1.

Всъщност македонците имат вече три поредни победи от четвъртък насам на стадиона в Разлог.

Алтън Асър ще играе още няколко контроли по време на подготовката си в Банско. До края на тази седмица предстоят мачове със Славия и Академия Пандев.

Допълнително ще бъдат уточнени датите и часовете за тях.

Туркменистанците безспорно са най-екзотичния отбор идвал на подготвителен лагер в Банско. Благодарение на новите терени на "Евима футбол" отбори от цели пет страни през тази седмица са на подготовка в планинския град. А в сряда предстоят цели четири контроли.