Шахтьор (Донецк) спечели купата на Украйна за 6-и път в своята клубна история, като на финала на стадион Металист в Харков се наложи с 2:0 над Динамо (Киев).

Попаденията реализираха Александър Гладки в 44-ата и Алексей Гай в 78-ата минута.

Съдията Виктор Швецов от Одеса вдигна пет червени картона, три за победителите и два за играчи на Динамо (Киев). Брандау, Гладки и Йезерски бяха отстранени от състава на Шахтьор, а Диакате и Бангура бяха хората с червени картони в столичния отбор.

Срещата беше доста нервна и с постоянни сблъсъци между футболистите, като освен петте червени картона, съдията трябваше да вади и 10 пъти жълтия картон. Румънският треньор на победителите Мирча Луческу за четвърти път излезе на финал за трофея, което е абсолютен рекорд в историята на украинския футбол. Купата пък е втора за него, тъй като той има и два загубени финала.