Тимът на Шахтьор Солигорск постигна четвърти успех от началото на сезона, след като надви у дома Славия Мозир с 2:0 в среща от деветия кръг на беларуската Висша лига.

Домакините имаха пълно предимство в срещата, като съперникът им така и не стигна до удар по посока вратата на Никола Антич.

Витали Лисакович откри след точно половин час игра, а Сергей Баланович оформи крайния резултат малко преди края на редовното време. В 72-та минута гостите останаха с десет души след втория жълт картон на Владислав Малкевич.

Шахтьор се изкачи на петото място в таблицата, докато Славия е десети.

В ранния мач Енергетик-БГУ Минск надигра действащия шампион Динамо Брест с 2:1. Душан Бакич даде преднина на Енергетик пет минути преди края на първата част, а малко след старта на втората Евгени Юдчитс покачи на 2:0. Сергей Кисляк отбеляза почетния гол за гостуващия състав.

В класирането Енергетик е вече втори след шестата си победа от началото на кампанията, а Динамо Брест е седми. Малко по-късно предстои двубоя между БАТЕ Борисов и Слуцк. / БГНЕС