Златан Ибрахимович и неговият ЛА Галакси изненадващо не стигнаха до плейофите на Мейджър Лийг Сокър. Това се случи след загуба с 2:3 от Хюстън Динамос, въпреки че тимът на Ибра водеше с 2:0 на почивката.

Галакси се нуждаеше от победа, за да заеме последното плейофно място в Западната конференция, но вместо това напред продължава Реал Солт Лейк, който завърши с точка пред Лос Анджелис.

Ола Камара вкара два пъти за Галакси в първите 30 минути, но голът на Мауро Манотас в 79-ата минута донесе пълния обрат за 3:2.

Така първият сезон на Ибрахимович в Галакси завършва разочароващо. Шведът премина в тима през март от Манчестър Юнайтед и реализира 22 попадения.

В плейофите ще играе бившият съотборник на Ибра Уейн Рууни. Неговият Ди Си Юнайтед завърши 0:0 като гост на Чикаго Файър и зае четвъртото място в Източната конференция. Чикаго със своята звезда Бастиан Швайнщайгер остават извън плейофите.

Ню Йорк Ред Булс е отборът с най-добри показатели в редовния сезон след 71 точки от 34 двубоя.