Следващият съперник на България в световните квалификации - Северна Ирландия загуби с 1:2 от САЩ в контрола. Под ръководството на Йън Бараклъф отборът има само една победа и 7 поражения в 10 мача.

Американците поведоха с гол на Джовани Рейна в 30-ата минута с помощта и на рикошет в тялото на Киърън Браун. В 59-ата минута Кристиан Пулишич удвои от дузпа, която сам спечели, след като беше повален от Даниел Балард.

Най-красивото изпълнение в мача дойде две минути преди края на срещата, когато Найъл Макгин намали с прекрасно изпълнение в стил Марко Ван Бастен от Евро 88, прехвърляйки от малък ъгъл вратаря Зак Стефен.

Съставът на Северна Ирландия: Конър Хазард, Шейн Фъргюсън, Конър Маклафлин, Киърън Браун, Даниел Балард, Кори Еванс, Матю Кенеди, Джордж Савил, Джордан Томпсън, Кайл Лафърти, Шейн Лейвъри (Пади Макнеър, Джамал Люис, Дион Чарлс, Алистър Маккан, Найъл Макгин, Майкъл Смит)