Националният отбор на Северна Ирландия спечели по категоричен начин с 4:1 гостуването си на аутсайдера в група „С“ Литва и има преднина от 2 точки пред отбора на България, който заема четвърто място.

Британците стигнаха до първата си победа в тези световни квалификации, въпреки че бяха без някои основни играчи, като Джони Еванс и Стюърт Далас.

Даниел Балард откри резултата в 20-ата минута, а ирландците водеха с гол на почивката.

Конър Уошингтън удвои аванса на гостите в 52-ата минута от дузпа, но Литва се върна в мача малко две минути по-късно след попадение на Роландас Баравикас.

Вратарят на Северна Ирландия Бейли Пийкок-Фарел спаси дузпа, изпълнена от Арвидас Новиковас в 63ата минута.

Шейн Левъри направи резултата 1:3 в 67-ата минута и до голяма степен реши мача, а втора дузпа за гостите бе реализирана от Пади МакНеър в 82-ата минута.