Носителят на Купата на Румъния – Сепси, направи нова крачка към защитата на трофея си, спечелен през миналия сезон. „Червено-белите“ записаха убедителна победа с 4:1 над Миовени в мача от 1/4-финала на турнира. Цял мач за домакините записа и българският защитник Радослав Димитров.

Интересното е, че всичките голове паднаха през второто полувреме. Йон Георге откри резултата за Сепси в 54-тата минута, а Козмин Матей удвои в 69-ата.

Гостите върнаха едно попадение чрез Йонуц Радеску в 75-ата минута, но в края на мача домакините добавиха нови два гола чрез Матей в 90-ата и Александру Тудорие в 95-ата минута.

По този начин Сепси се класира за 1/2-финал в турнира и очаква победителя от сблъсъка между ЧФР Клуж и Арджеш тази вечер.