Сенегал срази с 2:0 Кабо Верде на четвъртфиналите в турнира за купата на африканските нации.

Задачата на Садио Мане и съотборниците му бе улеснена от двата червени картона на футболистите на Кабо Верде. През първото полувреме от игра бе отстранен Патрик Андраде, който е бивш играч на Черно море. В 57-ата минута червен цвят видя и вратарят Возина, който извърши нарушение извън наказателното си поле. Малко преди гола си пък Садио Мане се сблъска тежко с вратаря на Кабо Верде, но все пак футболистът на Ливърпул продължи игра, реализира гол, след което напусна терена като смяна по превантивни причини.

Така в 63-ата минута Садио Мане с премерен удар даде аванс на Сенегал, а във втората минута на добавеното време Бамба Денг оформи крайното 2:0.

На четвъртфиналите Сенегал ще играе срещу победителя от срещата между Мароко и Малави, която е по-късно тази вечер.