Селтик спечели Купата на Лигата в Шотландия с победа 2:0 след продължения срещу Глазгоу Рейнджърс.

На „Хемпдън Парк” старите съперници не успяха да си отбележат гол в редовното време и след 90 минути резултатът беше 0:0.

Още в първата минута на продълженията Дарън О'Дий се разписа с глава след изпълнение на свободен удар от Шунсуке Накамура и даде безценна преднина на Селтик.

В последната 120-а минута Кърк Брадфут фаулира в наказателното поле Ейдън Макгийди и реферът Макдоналд отсъди дузпа и показа червен картон на защитника на „сините”. Ирландският национал Макгийди реализира 11-метровия наказателен удар и оформи крайния резултат 2:0.

Трофеят е 14-ти в историята на Селтик. Глазгоу Рейнджърс пък остава рекордьор по спечелени купи на лигата на Шотландия. "Сините" са триумфирали с ценното отличие 25 пъти.