Селтик извоюва първа победа над Хибърниън този сезон в най-интересния мач от кръга в шотландската Висша лига. „Детелините” се наложиха с 2:0 като гост в Единбург и вече са само на точка зад лидера в класирането Рейнджърс с 64 точки. Другият гранд от Глазгоу има 65, но и тепърва играе срещу Абърдийн.

Хибърниън направи силно първо полувреме, но така и не успя да реализира нито едно от положенията, които Джон Ранкин и Колин Ниш създадоха. Вратарят на Селтик Артур Боруц също имаше заслуга за успеха на гостите, като спаси в някои напечени ситуации.

Лий Нейлър откри резултата в 63-та минута с първото си попадение за Селтик, а влезлият като резерва Георгиос Самарас с глава заби втори гол в 74-та минута.