Селтик победи Рейнджърс с 2:1 в дербито на шотландското първенство. Победното попадение за „детелините” отбеляза Ян Венегоор ъф Хеселинк в 90-тата минута.

Тази победа запази шансовете на Селтик за титлата в Шотландия. Домакините в днешния мач изостават с една точка зад Рейнджърс, но „сините” имат два мача по-малко.

Шинсуке Намамура вкара страхотен гол, с който откри резултата за Селтик в 20-тата минута.

В 55-тата минута обаче Начо ново възстанови статуквото. Уилсън изчисти нескопосано и топката попадна в Уитейкър, който намери Ново и испанецът вкара след силен удар през ръцете на Артур Боруц.

20 минути преди края на срещата Накамура стреля неспасяемо към вратата на Рейнджърс, но бранителят Карлос Куелар спаси с ръка. Това не остана незабелязано за съдията, който даде червен картон на провинилия се и отсъди дузпа.

11-метровият удар на Скот МакДоналд обаче бе спасен по блестящ начин от Алън МакГрегър.

Селтик все пак успя да стигне до победата в 93-тата минута, когато изпусналият дузпата МакДоналд центрира топката на главата на Ян Венегоор ъф Хеселинк, който вкара за 2:1.