Шотландските грандове Селтик и Рейнджърс не допуснаха изненади и се поздравиха с победи в срещите си от поредния кръг на местната Висша лига.

Шампионът Селтик победи с 2:1 при гостуването си на Килмарнък, след като австралийският нападател Скот МакДоналд отбеляза две попадения в средата на първата част и предреши изхода от двубоя, докато Райт отбеляза единственото попадение за домакините в 55-ата минута.

Рейнджърс безпроблемно се наложи у дома над Ивърнес Каледониън Тисъл с 2:0. Крис Бойд даде преднина на сините от Глазгоу още в 45-ата секунда на срещата на Айброкс, реализирайки добро подаване от испанеца Начо Ново. Друг играч роден на Пиринеите – защитникът Карлос Куеляр отбеляза второто попадение за домакините.

Селтик води в класирането с 28 точки от 12 мача, Рейнджърс е на второ място с 22 от 11 срещи, а трети Дънди Юнайтед с 21 точки.