Скромният Сейнт Мирън изненадващо победи с 2:1 като домакин Глазгоу Рейнджърс в среща от 20-ия кръг на Висшата лига на Шотландия. На стадиона в глазгоуското предградие Пейсли "сините" поведоха в резултата чрез Лий Уолъс, който се възползва от асистенция на Саша Папач в 11-ата минута.

В средата на полувремето обаче Лий Маккълък от Рейнджърс получи червен картон заради удар с лакът срещу Греъм Кери.

Домакините стигнаха до решителния обрат в последните минути на първата част. В 44-ата минута Арън Мой преодоля Стивън Уитакър и изравни, а след това, във втората минута на добавеното време, Пол Макгоуън осигури победата с 2:1 в полза на Сейнт Мирън.

Глазгоу Рейнджърс завърши срещата с 9 души заради втори жълт картон на защитника Дорин Гоян малко преди последния съдийски сигнал.

В друг мач от кръга Селтик очаквано победи с 2:1 у дома Килмарнък. Двата гола за "зелено-белите" отбеляза гръцкият нападател Йоргос Самарас, информира БТА.

Във временното класиране Рейнджърс води с една точка пред Селтик. На 28 декември на стадион "Паркхед" двата гранда ще определят кой ще посрещне 2012 година като лидер във Висшата лига.