Националният отбор на Русия не успя да изпрати подобаващо своя селекционер Гуус Хидинк, и завърши наравно 1:1 като гост на Унгария. Това бе последният мач на Хидинк начело на Сборная, който ще заеме същия пост, но в Турция.

Руснаците се опитаха да играят красив футбол, заради наставника си, но предвид факта, че първенството в страната все още не е стартирало, доста от играчите не се намират в оптимална форма. Юрий Жирков и Александър Кержаков не взеха участие в двубоя, тъй като са наказани

Вилмош Ванжак откри резултата в 39-та минута, след като Унгария игра по-активно през първото полувреме. Динар Биляледтинов успя да изравни в 59-та минута, след което инициативата премина в краката на руснаците. До победно попадение обаче не се стигна, а в 89-та минута Сборная остана и с 10 души след втория жълт картон на Денисов.