Хавиер Савиола и Оскар Кардосо вкараха за Бенфика при успеха на тима с 2:1 над Униао Лейрия в среща от петия кръг на първенството.

Още в четвъртата минута аржентинският национал Савиола, който дойде през от Реал Мадрид, откри резултата, след като засече подаване на Пабло Аймар от свободен удар, вкарвайки четвъртия си гол в седем мача за новия си тим.

Защитникът Давид Луис обаче си вкара автогол и помогна на домакините от Лейрия да изравнят. Резервата Кардосо реализира дузпа в 76-ата минута, което се оказа и победното попадение за гостите от Лисабон.

Лисабонските орли събраха 13 точки и се изкачиха на второ място в класирането, с две по-малко от лидера Брага, който има пет победи от пет мача. Порто е на трето място с десет, а Рио Аве заема четвъртото място с девет. Спортинг Лисабон, който има седем точки от четири мача, приема новаците от Олянензе в последна среща от кръга.