С гол на Зе Луис минута преди края отборът на Сао Пауло победи Португеза с 3:2 като гост в изтеглен мач от 34-ия кръг на бразилското футболно първенство и се утвърди на върха на класирането.

Сао Пауло, който се стреми към трета поредна титла, има 65 точки, с 4 точки повече от втория Палмейрас, който по-късно днес приема третия Гремио в дербито на кръга. Умберлито Борхес на два пъти извеждаше гостите напред, но на два пъти домакините изравняваха чрез Жонас.

В крайна сметка обаче Португеза допусна късен трети гол и се свлече в зоната на изпадащите с 36 точки. Васко да Гама победи с 1:0 Сантос и се измъкна от опасната зона. Единственото попадение отбеляза бившият бразилски национал Едмундо от дузпа в 72-ата минута.