Отборите на САЩ и Великобритания си осигуриха участие на осминафиналите на турнира по футбол при жените на Олимпийските игри, след като постигнаха втори победи в предварителните групи.

В група Е британките разгромиха състава на Камерун с 3:0 и заедно с Бразилия имат по 6 точки от два мача. Нова Зеландия и Камерун ще спорят за 3-ото място, но е малко вероятно който и да е от тях да продължи напред само с 3 точки.

Капитанката Кейси Стоуни откри резултата в 18-ата минута с удар от малък ъгъл, а 5 минути по-късно Джил Скот удвои. Стефани Хаутън, която отбеляза победното попадение в първия мач срещу Нова Зеландия, сега фиксира крайното 3:0 осем минути преди крайния съдийски сигнал.

Втора победа в два мача постигна и фаворитът САЩ, този път с 3:0 срещу Колумбия. Олимпийските шампионки от Пекин откриха резултата чрез Мегън Рапино в 33-ата минута. След попадението тя бръкна в чорапа си и извади оттам съобщение за рождения ден на контузената си съотборничка Али Крийгър.

Аби Уомбач удвои аванса на американките в 74-ата минута, а Карли Лойд фиксира крайното 3:0 три минути по-късно.