Отборите на САЩ и Уругвай завършиха 0:0 в контрола, играна в Канзас Сити.  Влезлият като резерва Единсон Кавани пропусна да донесе победата за гостите в третата минута на добавеното време.

Уестън МакКени бе титуляр за домакините за първи път след като счупи крака си на 22 февруари, а на вратата бе Шон Джонсън за първи път от повече от две години насам. Проверката бе втора за САЩ от четирите планирани този месец, като те са част от подготовката на тима за Световното първенство по футбол в Катар.

Подобна е ситуацията и при уругвайците, които преди дни победиха Мексико с 3:0 в контрола.

Колумбия победи Саудитска Арабия с 1:0 също в приятелски мач, който се проведе в испанския град Мурсия. Победният гол за колумбийците бе дело на Рафаел Боре още в деветата минута.

Съставите на Мексико и Еквадор направиха хикс 0:0 в друга приятелска среща, играна в Чикаго.