Отборите на САЩ и Мексико се класираха на финал на турнира "Голд къп".

Американците победиха с 1:0 Катар с гол на Гиаси Зардес в 86-тата минута. Домакините обаче трябва да благодарят за класирането си най-вече на вратаря Мат Търнър, който спаси дузпа изпълнена от Хасан Ал Хайдос в 61-ата минута.

В другия полуфинал, Мексико постигна драматичен успех с 2:1 над Канада. Орбелин Пинеда даде аванс на мексиканците в допълнителното време на първата част, след като се разписа от дузпа.
Таджън Бюканън изравни резултата в 57-ата минута, а само четири по-късно Мексико получи нов златен шанс да поведе в резултата. Съдията даде нов наказателен удар, но този път Карлос Салседо пропусна.

Развръзката настъпи в деветата минута на допълнителното време на мача, когато футболистът на Атлетико Мадрид Ектор Ерера изпрати мексиканците на финал.