САЩ загуби и втората си среща от група C на Копа Америка – този път с 1:3 от Парагвай. В първия си мач американците паднаха с 1:4 от Аржентина и това бе последният им шанс да направят нещо запомнящо се в турнира.

За разлика от първия мач северноамериканците играха атакуващо и агресивно, което даваше резултати на момeнти.

Все пак, в 30-тата минута парагвайците откриха резултата. Едгар Барето получи пас през центъра и с шпагат вкара топката във вратата на Брад Фридъл.

5 минути преди края на полувремето Рикардо Кларк върна надеждите на домакините с изравнително попадение.

В 55-тата минута обаче Оскар Кардосо върна преднината на парагвайците. Той се възползва от хубав пас и с елегантен прехвърлящ удар препарира вратаря на САЩ Фридъл.

След този гол американците заиграха по-активно и пропуснаха няколко изгодни положение. В продължението на мача обаче Салвадор Кабаняс успокои феновете на Парагвай с 3-то попадение. Той се разписа от пряк свободен удар,

В другия мач от групата Аржентина се наложи с 4:2 над Колумбия.

По този начин двата фаворита, Аржентина и Парагвай имат по 6 точки след 2 победи от 2 мача. Колумбия и САЩ пък са с нулев точков актив и най-вероятно няма да могат да се класиратдори като един от 2-та най-добри 3-ти отбора.

В последния кръг един срещу друг в спор за 1-вото място излизат Аржентина и Парагвай, както и Колумбия срещу САЩ.