Бразилският гранд Сантос започна с победа участието си в Копа Либертадорес, след като в първия мач от предварителния кръг се наложи с 1:0 като гост на боливийския Блуминг (Санта Крус). Единственото попадение за родния клуб на Пеле вкара десният бранител Педро в началото на второто полувреме.Воден от Вандерлей Люксембурго, Сантос доминираше през по-голямата част от мача и още през първото полувреме изпусна няколко голови възможности.

Победителят в този мач от предварителния кръг ще попадне в група 8 на турнира заедно с отборите на Химнасия Есгрима Аржентина), Спортинг Дефенсо (Уругвай) и Депортиво Пасто (Колумбия). Реваншът е другата сряда.

Спортинг Кристал (Перу) се наложи минимално с 2:1 над Америка (Мексико) във втора среща от предварителния кръг, но напусна борбата заради поражението с 0:5 в първия мач. Мексиканският клуб влиза в група 1 на основната схема при Банфийл (Аржентина), Либертад (Парагвай) и Ел Насионал (Еквадор).