Отборът на Робиньо Сантос стигна до втория си финал за сезона, след като победиха Гремио с 3:1 у дома в полуфиналния мач за Купата на Бразилия.

Сантос откриха резултата шест минути след началото на второто полувреме след невероятен гол на 20-годишния Гансо. Робиньо отбеляза второто попадение преди защитника на гостите Рафаел Маркес да върне единия гол.

Уесли осигури победата за тима на Робиньо и оформи крайния резултат 3:1, след като вкара пет минути преди краяна мача. В последните минути на двубоя и двата отбора останаха с по десет човека, след като защитника на Сантос Еду Драсена и нападателя на Гремио Йонас бяха изгонени след като сбиха.

Сантос, които спечелиха вече шампионата Паулиста по-рано този месец ще се изправят срещу Витория на финала за Купата на Бразилия. Витория победи Атлетико Гояненсе с общ резултат от двата мача 8:1.